Świat jest inny niż myślisz umysłem człowieka. Jeśli jednak nie jesteś gotowy na zobaczenie świata sercem, bo jako prawdę przyjąłeś podaną Ci doktrynę, czyniąc sobie z niej religię - to proszę Cię nie wchodź na tę stronę i bądź szczęśliwy na obranej ścieżce.

BAJKA O CHŁOPCU ORLE PIÓRO

Fragment manuskryptu „ABC DZIECKA NOWEJ ZIEMI”

Ukochany! Dawno, dawno temu, za wielkimi górami, za ogromną wodą, którą ludzie nazywali oceanem, była wielka wyspa. Nazwano tę wyspę Ameryką, choć ci którzy tam żyli po prostu cieszyli się, każdą chwilą i nie nadawali imienia dla swojej krainy, bo kochali piękno natury, żyjąc zgodnie z jej rytmem.

Pośród gór nad wielką rzeką w uroczej wiosce, w jednym z wielu wigwamów, mieszkał mały chłopiec, który nosił imię Orle Pióro. W żadnym z namiotów nie było telewizora, ani radia, ani komputera, bo plemię te żyło bez elektryczności i mimo to byli bardzo szczęśliwi. Jedynie nocą rozpalano ogniska, przy których wszyscy tańczyli indiańskie tańce, świętując życie, śpiewając plemienne pieśni. Wszyscy dorośli w plemieniu opiekowali się dziećmi, dlatego kochano małego Indianina, pomagając mu we wszystkich naukach niezbędnych do przetrwania w realiach indiańskiego prostego ale pięknego świata.

Orle Pióro kochał przyrodę i bardzo ciekawiły go zwierzęta i ptaki, które bacznie przy każdej okazji obserwował. W taki sposób zwierzęta i ptaki uczyły też chłopca wszystkiego, co potrzebne mu było do życia, do wkraczania w obowiązki dorosłego członka plemienia.

Pewnego razu gdy był jeszcze malutkim chłopczykiem, wdrapał się na wysoką górę, na której się położył i zasnął w promieniach cieplutkiego słońca, które ogrzewało jego niemal nagie ciało. Kiedy obudził się ze snu, zobaczył, że nieopodal niego przyfrunął Orzeł i bardzo uważnie przyglądał się małemu wędrowcowi. Chłopiec sercem połączył się z Orłem, bo w taki sposób swoim dziecięcym serduszkiem łatwo odczytał, co Orzeł chce mu powiedzieć w tym niesamowitym spotkaniu.

Orzeł wiedział, że chłopiec nosi imię Orle Pióro, dlatego jedno z najpiękniejszych swoich piór wyrwał sobie i podarował dla swojego przyjaciela, bo poczuł też swoim orlim sercem, że chłopiec bardzo kocha Orły oraz całą naturę Matki Ziemi. Potem Orzeł chwycił silnymi swymi szponami chłopca za indiańską przepaskę i poniósł wysoko w górę, pokazując swojemu przyjacielowi jak niezwykle piękna i czysta jest Ziemia.

Chłopiec zrozumiał, że kiedy on sam tak bardzo będzie kochał Ziemię jak ten ptak, to Ziemia zawsze pozostanie tak piękna. W tej podniebnej podróży Orle Pióro zrozumiał, że strach nie istnieje, bo jego serce tak jak Orła przepełnia miłość, a potem sprawnie wylądował koło wigwamu mamy i taty i oni bardzo się ucieszyli z niezwykłej podróży ich małego synka. Zrozumieli, że ich syn mimo, że jest małym chłopcem, po tym spotkaniu stał się odważnym mężczyzną, bo doświadczył wzniesienia w dorosłość.

Zbiegli się wszyscy we wsi, entuzjastycznie radując się z wielkiego wyczynu indiańskiego chłopca. Wieczorem przy ognisku zebrała się rada plemienia i ustalili, że Orle Pióro gdy dorośnie, zostanie ich wodzem i poprowadzi ich wędrowną wioskę w najszczęśliwsze krainy indiańskiego świata. Starsi plemienia byli świadomi tego, że ten wielki ptak wskazał im najlepszego wodza.

Orzeł i chłopiec na zawsze pozostali przyjaciółmi, dlatego ten wielki ptak pojawiał się w każdej wędrówce, kiedy Orle Pióro prowadził swoje plemię, wskazując mu najlepszą drogę. A Ty ukochane dziecko, przypomnij sobie, może to Ty byłeś tym chłopcem albo małą dziewczynką w tym plemieniu, a jeśli nie pamiętasz, odszukaj Orła, bo on w swoim sercu na pewno to pamięta i Ci to opowie. Kocham Cię.

DAR SERCA

Jeżeli czujesz, że treści zawarte na tej stronie są Ci pomocne - możesz odwdzięczyć się swoim sercem, odwzajemniając przepływy Miłości, wspierając tę stronę. Patrz
KONTAKT
MOJE KSIĄŻKI

Zwierzęta - prawdziwi przewodnicy człowieka

Jezus zwany Chrystusem

Zwierzęta - prawdziwi przewodnicy człowieka

PRAWDA SERCA

PRAWDA SERCA

KRÓLESTWO SERCA


PRAWDA SERCA na YouTube
IDŹ ZA GŁOSEM SERCA
SPOTKANIE W OLSZTYNIE
SPOTKANIE W ŁODZI
SPOTKANIE WE WROCŁAWIU
MEDYTACJA W WARSZAWIE
MEDYTACJA W WILAMOWIE
SPOTKANIE W RZESZOWIE
SPOTKANIE W DORTMUNDZIE
SPOTKANIE W KRAKOWIE
SPOTKANIE NA MOKOTOWIE
SPOTKANIE W OPOLU
SPOTKANIE W KATOWICACH
SPOTKANIE W PUSZCZYKOWIE
SPOTKANIE W KRAKOWIE
SPOTKANIE W WARSZAWIE
SPOTKANIE W BOBROWCACH
SPOTKANIE W KRAKOWIE
SPOTKANIE W BYDGOSZCZY
Spotkanie w Raszynie
Spotkanie w Żyrardowie

Turawa

Spotkanie w Konarach

Spotkanie w Błoniu

Spotkanie w Poroninie

Spotkanie w Grodzisku Mazowieckim