Świat jest inny niż myślisz umysłem człowieka. Jeśli jednak nie jesteś gotowy na zobaczenie świata sercem, bo jako prawdę przyjąłeś podaną Ci doktrynę, czyniąc sobie z niej religię - to proszę Cię nie wchodź na tę stronę i bądź szczęśliwy na obranej ścieżce.

FRAGMENT KSIĄŻKI

„ABC DZIECKA NOWEJ ZIEMI”

Za wieloma krajami, za morzami w dalekiej północnej krainie, żyła sobie mała dziewczynka, której rodzice dali na imię Śnieżynka. Cała ta kraina jest przepełniona śniegiem i nawet domy, w których mieszkają, wybudowane są ze śniegu i nazwane iglami. Śnieżynka wraz ze swoją rodziną mieszkała w jednym z nich, wiodąc życie w szczęśliwej rodzinie Eskimosów.

Oprócz mamy i taty miała starszą siostrę i brata oraz dwa kudłate psy zaprzęgane do sanek, które dosłownie również były członkami rodziny. W dzień wygrzewały się w słońcu leżąc na śniegu, ale w mroźne noce wraz z wszystkimi członkami rodziny, kryły się przed mrozem w iglo i wzajemnie przytulali się wszyscy do siebie.

Tato Śnieżynki codziennie wychodził na połowy, a mama opiekowała się trójką dzieci, obejściem, ale również nauką pisania i czytania do czego pomocny był puszysty śnieg. Ich maleńka wioska była położona daleko od wielkich miast, dróg i chociażby elektryczności dającej wiele wygód ludziom. Dlatego tak ważna była pomoc wszystkich w pracy, którą wykonywali rodzice. Dzieci chętnie pomagały we wszystkim, a w chwilach wolnych radośnie wymyślały sobie śnieżne zabawy w tej białej bajkowej krainie.

Razu pewnego, kiedy dzieci bawiły się same, zjeżdżając ze śnieżnej górki na kawałku śliskiej skóry, Śnieżynka nieopatrznie oddaliła się od obozowiska i nim się spostrzegła, zagubiła się w ogromie lodowych gór, które wszystkie były takie podobne. Nagle rozpętała się ogromna śnieżna nawałnica tak, że na krok nie było widać niczego, nawet własnego nosa. Śnieżynka dzielnie opatuliła się swoim ubrankiem Eskimoski i skryła w pierwszej napotkanej śnieżnej jaskini. Przycupnęła tu cichutko, ale wkrótce odczuła, że jest to jaskinia i kryjówka Niedźwiedzia polarnego. Jako mała dziewczynka nie wiedziała jak stanowczo groźne potrafią być te Misie, dlatego nie czuła strachu.

Biały Niedźwiedź poruszył się, zobaczył Śnieżynkę, poznając, że jest ona dzieckiem z pobliskiej wioski i poczuł, że ona wcale się go nie lęka. Niedźwiedzią czułością przytulił ją do siebie i tak zrobiło jej się bardzo ciepło oraz poczuła się niezwykle bezpiecznie. Dziewczynka zaczęła rozmawiać z poznanym przyjacielem, który ocalił ją przed mrozem i nawałnicą śnieżną, a on dokładnie rozumiał, każde jej słowo patrząc jej z bliska w oczy.

Kiedy przestał padać śnieg i ustał wiatr, a na niebie ponownie pojawiło się słońce, Śnieżynka i jej puchaty przyjaciel wydostali się z nory, którą całą zasypało śniegiem. Niedźwiedź zręcznie przetarł drogę i wychodząc pierwszy, wskazał dziewczynce drogę do jej domku. Na pożegnanie Śnieżynka go uściskała i poczuła w sercu pełne miłości serce Misia, z którym już na zawsze się zaprzyjaźniła.

Na dziewczynkę już czekała zaniepokojona cała rodzina, a wierne psy mimo nasypanego śniegu odnalazły już trop. Mama widząc uśmiechniętą córkę radośnie ją przytuliła, ale w tym wszystkim niezauważanie na tle śnieżnej białej krainy zniknął odprowadzający ją biały niedźwiadek.

Przybywał jednak zawsze, kiedy tylko Śnieżynka potrzebowała pomocy, Miś zawsze zjawiał się i pomagał, dosłownie opiekując się, każdym krokiem odważnej dziewczynki. Nawet wówczas, kiedy zasypiała, to czuła, że biały Miś dosłownie jest tuż obok, a przytulając się do poduszki czuła, że przytula się do potężnego puszystego, wiernego przyjaciela.

Od tej pory małe dziewczynki kochają Misie, a Misie kochają dzieci, kiedy te nie lękają się niczego nawet nocą w czasie śnieżnej nawałnicy. Zasypiając, i Ty możesz sobie to przypomnieć lub w czasie snu, może zobaczysz prawdziwą wieś Eskimosów, a może tą dziewczynką byłaś Ty?

Bo kiedy kochasz serduszkiem wszystkich, nawet najpotężniejsze zwierzęta, to znika strach, a one wtedy przychodzą Ci z pomocą, a czasem pojawią Ci się w Twoim słodkim kolorowym śnie. Kocham Cię

DAR SERCA

Jeżeli czujesz, że treści zawarte na tej stronie są Ci pomocne - możesz odwdzięczyć się swoim sercem, odwzajemniając przepływy Miłości, wspierając tę stronę. Patrz
KONTAKT
MOJE KSIĄŻKI

Zwierzęta - prawdziwi przewodnicy człowieka

Jezus zwany Chrystusem

Zwierzęta - prawdziwi przewodnicy człowieka

PRAWDA SERCA

PRAWDA SERCA

KRÓLESTWO SERCA


PRAWDA SERCA na YouTube
IDŹ ZA GŁOSEM SERCA
SPOTKANIE W OLSZTYNIE
SPOTKANIE W ŁODZI
SPOTKANIE WE WROCŁAWIU
MEDYTACJA W WARSZAWIE
MEDYTACJA W WILAMOWIE
SPOTKANIE W RZESZOWIE
SPOTKANIE W DORTMUNDZIE
SPOTKANIE W KRAKOWIE
SPOTKANIE NA MOKOTOWIE
SPOTKANIE W OPOLU
SPOTKANIE W KATOWICACH
SPOTKANIE W PUSZCZYKOWIE
SPOTKANIE W KRAKOWIE
SPOTKANIE W WARSZAWIE
SPOTKANIE W BOBROWCACH
SPOTKANIE W KRAKOWIE
SPOTKANIE W BYDGOSZCZY
Spotkanie w Raszynie
Spotkanie w Żyrardowie

Turawa

Spotkanie w Konarach

Spotkanie w Błoniu

Spotkanie w Poroninie