Eliksir młodości z własnej krwi. Wypróbuj zabieg osoczem bogatopłytkowym

0
2843
zabieg osoczem bogatopłytkowym

Szukasz antidotum na zmarszczki i inne niedoskonałości skóry? Okazuje się, że najlepszy eliksir młodości znajduje się w Twojej własnej krwi! W medycynie estetycznej panuje obecnie trend na zabiegi odmładzające bez wspomagania syntetycznymi i chemicznymi preparatami. Odkryto, że w ludzkim organizmie są substancje, które mają dużo lepsze właściwości niż kwas hialuronowy czy botoks. Mowa o zabiegu osoczem bogatopłytkowym, które znajduje się we krwi i charakteryzuje się wysoką koncentracją składników o działaniu odmładzającym, głównie czynników wzrostu.

Zabieg osoczem bogatopłytkowym, czyli autoodmładzanie

Zabiegi osoczem bogatopłytkowym, takie jak Arthrex ACP wykonywany w warszawskiej Klinice Miracki, to innowacyjne terapie autologiczne, czyli wykorzystujące własny potencjał organizmu do regeneracji i odbudowy skóry. W tej metodzie nie wykorzystuje się żadnych substancji dodatkowych, takich jak leki hamujące krzepnięcie krwi, syntetyczne żele czy aktywatory chemiczne. Osocze bogatopłytkowe z krwi pozyskuje się dzięki nowoczesnym parametrom odwirowywania. Osocze bogatopłytkowe używane do wampirzego liftingu Arthrex ACP jest nie tylko pozbawione sztucznych substancji, ale też charakteryzuje się wyjątkowo wysokim stężeniem czynników wzrostu – ponad 2,5-krotnie wyższe w porównaniu do krwi pełnej. Zastosowanie osocza bogatopłytkowego, należącego do tej samej osoby, wyklucza ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej i dolegliwości bólowych. Dobrze odwirowane osocze posiada optymalny skład, dzięki czemu nie powoduje przebarwień i zapaleń. Zabieg osoczem bogatopłytkowym Arthrex ACP przeszedł szereg badań klinicznych, które dowiodły jego regeneracyjne działania, przyspieszające wymianę komórkową. Terapia stymuluje procesy naprawcze w skórze, pobudza produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, które są kluczowe w utrzymaniu młodego wyglądu skóry.

Efekty, jakie daje odmładzający zabieg osoczem bogatopłytkowym:

  • rewitalizacja skóry,
  • redukcja zmarszczek,
  • wzrost elastyczności, napięcia i gęstości skóry,
  • wygładzenie blizn potrądzikowych,
  • rozświetlenie cery.

Wampirzy lifting – na czym polega i dla kogo jest przeznaczony?

Zabieg osoczem bogatopłytkowym to bezbolesny i bezpieczny zabieg, lecz przed jego wykonaniem zawsze konieczna jest konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej, który wykluczy przeciwwskazania oraz wyjaśni przebieg procedury. Pierwszym etapem zabiegu jest pobranie niewielkiej ilości krwi do specjalnej, podwójnej strzykawki. Dzięki unikalnej budowie tego urządzenia, wyeliminowano konieczność przenoszenia wrażliwego materiału z jednej strzykawki do drugiej. Pobrany materiał umieszczany jest w specjalnym urządzeniu, gdzie przez 5 minut poddaje się go procesowi wirowania. Tak uzyskany koncentrat osocza bogatopłytkowego gotowy jest do wykorzystania w zabiegu. Podaje się go pacjentowi za pomocą tej samej podwójnej strzykawki i cienkiej kaniuli. 

Po podaniu osocza bogatopłytkowego w skórze zachodzi szereg procesów regeneracyjnych:

  • powstawanie nowych komórek skóry,
  • synteza kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego,
  • obniżenie aktywności metaloproteinaz, które degradują białka skóry.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym skierowana jest do osób, które chcą odmłodzić skórę w naturalny sposób, bez udziału syntetycznych preparatów. Wykonanie zabiegu osoczem bogatopłytkowym zaleca się również w celu przyspieszenia odbudowy skóry po innych, inwazyjnych zabiegach medycyny estetycznej.

Dowiedz się więcej na temat zabiegu osoczem bogatopłytkowym: https://klinikamiracki.pl/medycyna-estetyczna/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here