Sprzęty niezbędne do łazienki – co wybrać?

0
2252
Sprzęty niezbędne do łazienki

Wybór sprzętów do łazienki zależy głównie od jej wielkości i potrzeb użytkowników, ale także stylu mieszkania oraz budżetu. Warto wiedzieć, jakie są rodzaje sprzętów łazienkowych dostępne na rynku.

Wanny

Wanna nie jest reliktem przeszłości – mimo popularności prysznica nadal cieszy się dużą popularnością, a nawet powróciła do łask. Coraz częściej decydujemy się na nią ze względu na jej wielofunkcyjność – w wannie można wygodnie kąpać dziecko czy psa, a także zrobić pranie.

Jeśli dysponujemy dwiema łazienkami albo po prostu przestronnym salonem kąpielowym, będzie to świetna decyzja. Wanna prostokątna nadal jest najpopularniejszym wyborem, z kolei do mniejszych łazienek odpowiednia będzie wanna narożna. Jeśli zaś chodzi o materiał, częstym wyborem są wanny akrylowe.

Parawan nawannowy

Dobrym kompromisem jest też parawan nawannowy, gdyż można wtedy korzystać z wanny oraz prysznica. Warto wybrać nowoczesne i eleganckie modele, dzięki którym można łatwo przygotować komfortową przestrzeń prysznicową. To rozwiązanie dylematu dla osób zastanawiających się między wanną a brodzikiem.

Brodziki prysznicowe

Brodzik pozwala na szybki prysznic i jest lepszy dla seniorów, gdyż wejście do wanny może być problemem i wiąże się z ryzykiem wypadku. Do wyboru są brodziki płaskie i głębokie – oba rozwiązania mają swoje zalety.

Płaskie są łatwe w pielęgnacji, funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu i stylowe. Dodają wnętrzu lekkości, a elementy dekoracyjne stają się bardziej widoczne. Brodziki także są różne – mogą mieć inne kształty, dodatkowe wyposażenie czy wysokość i mieć różne wersje natrysku.

Umywalki

Każdy sprzęt powinien do siebie pasować – harmonia to podstawa w każdym wnętrzu. Wybierając umywalkę, należy zwrócić uwagę na jej design, ale także wymiar – standardowe są modele 45 cm, 50 cm, 55 cm i 60 cm. Popularne są zarówno umywalki stojące, jak i wiszące, nablatowe, wpuszczane w blat lub podblatowe. Zwróć uwagę także na rodzaj odpływu – z odpływem liniowym, korkiem lub przelewem.

Sedes

Rodzajów WC również wyróżniamy kilka – zwykle dobierane są z tej samej serii, co umywalka. Do wyboru są m.in. WC wiszące na stelażu lub stojące. Warto też wybrać urządzenie z technologią oszczędzania wody. Warto też zdecydować się na bidet, który stylem będzie pasował do umywalki i sedesu – najlepszym wyborem będzie model z tej samej kolekcji.

Armatura

Dopasuj baterię umywalkową, wannową lub prysznicową, a także ew. bidetową. Każdy element musi idealnie współgrać ze sobą, aby stworzyć ciekawą aranżację. Armaturę trzeba dobrać do sprzętu, zwracając uwagę zarówno na jej techniczne parametry, jak i design.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here