Jak powstrzymać nadmierne przetłuszczanie się włosów?

0
985
przetłuszczanie się włosów

W naszym salonie fryzjerskim oferujemy konsumentom szeroki asortyment usług, począwszy od stylizacji, poprzez przycinanie, a na zabiegach pielęgnacyjnych kończąc. Szczególnie te ostatnie cieszą się wśród klientów dużym zainteresowaniem, jako że pragną oni dowiedzieć się, jakich kosmetyków powinni używać oraz w jaki sposób dbać o własne uczesanie, aby prezentowało się ono wręcz spektakularnie przez najdłuższy możliwy okres czasu. Jak wiadomo – ile osób tyle typów włosów, a więc trudno jest znaleźć panaceum, które sprawiłoby, że fryzura każdego naszego klienta, niezależnie od płci czy wieku, wyglądałaby optymalnie. Dlatego też dziś przygotowaliśmy garść porad dla posiadaczy włosów o tendencji do nadmiernego przetłuszczania się włosów. Zapraszamy do lektury.

Jeżeli zauważamy, że nasza fryzurę zaledwie kilka do kilkunastu godzin po myciu znów zaczyna nieestetycznie się świecić w mocnym świetle na skutek nadmiernie produkowanego przez organizm łoju, powinniśmy przede wszystkim unikać zbyt częstego ich czesania, a także – co ciekawe – ich mierzwienia palcami. Ten zwyczaj, choć wydawać by się mógł niegroźny, może pobudzić nadmiernie gruczoły łojowe do pracy, co jeszcze bardziej przyspieszy pojawianie się na głowie efektu „wczorajszej fryzury”. Zarówno pielęgnując włosy samodzielnie jak i zlecając taką usługę w salonie fryzjerskim warto także pamiętać, aby ich mycie przebiegało w chłodnej lub chociażby letniej wodzie, jako że nadmierna jej temperatura również może mieć działanie pobudzające gruczoły, czego z pewnością przy stanie naszego uczesania wolelibyśmy uniknąć. Osoby o włosach przetłuszczających się nie powinny ograniczać się tylko i wyłącznie do stosowania szamponów. W skład ich codziennego asortymentu pielęgnacyjno-stylizującego wejść powinny także wysokiej jakości odżywki oraz maski. Warto także przywiązać uwagę do zakupu wyrobów z górnej półki – te dostępne w drogeriach oraz supermarketach w lwiej części przypadków okazać się mogą najzwyczajniej w świecie niewystarczające, sprawiając że po wielogodzinnych zabiegach mających na celu zminimalizowanie przetłuszczania się rezultaty jakie osiągniemy dalekie są od satysfakcjonujących.

Jeżeli nie wiedzą Państwo z jakich produktów należałoby korzystać, aby efekt odświeżonych, pięknych oraz zdrowych włosów utrzymywał się przez możliwie jak najdłuższy okres czasu, zachęcamy do skorzystania z pomocy profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem zatrudnionych w naszym salonie fryzjerskim. Nie tylko poinformują oni jakie specyfiki stosować powinny osoby zmagające się z omawianym w dzisiejszym artykule problemem, ale także przedstawią Państwu najnowocześniejsze techniki stylizacyjne, dzięki którym choć na moment będą Państwo w stanie zapomnieć o bolączkach, z którymi się Państwo zmagają i sprawić, że Państwa uczesanie prezentować się będzie tak dobrze jak jeszcze nigdy wcześniej. Jeżeli udało nam się przyciągnąć Państwa uwagę, serdecznie zapraszamy do kontaktu – czy to poprzez wiadomości e-mail, telefonicznie, czy też poprzez bezpośrednie odwiedziny w naszym salonie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here