Czy moja żona szpieguje mój smartfon?

0
1546
Czy moja żona szpieguje mój smartfon

Zazdrosne osoby często starają się uzyskać więcej kontroli nad naszym życiem, niż powinny. Sprawdzenie, czy ktoś bliski kontroluje nasz telefon, nie jest trudne – odpowiednie podejście może zdecydowanie pomóc w zabezpieczeniu własnej prywatności.

Szpiegowanie smartfona to rozwiązanie, po które sięga coraz więcej osób

Świat nowoczesnych technologii daje dostęp do sporej liczby łatwo dostępnych mechanizmów kontroli. Przez długi czas najskuteczniejsze narzędzia nie były powszechnie dostępne – teraz jednak nawet osoby, które nie śledzą na bieżąco nowinek technologicznych, mogą wyposażyć się w aplikacje szpiegowskie.

Tego typu oprogramowanie można legalnie kupić w sieci. Choć używanie go jest teoretycznie nielegalne, istnieją pewne sposoby na obejście regulacji, takie jak skierowanie danego rozwiązania do rodziców chcących pilnować swoje dzieci. Odpowiednie aplikacje pozwalają kontrolować wszystko, co dzieje się na danym komputerze lub smartfonie. Na szpiegostwo szczególnie narażone są urządzenia mobilne, które gromadzą ogromną ilość danych. Smartfon wie, gdzie byliśmy, z kim rozmawialiśmy, co jedliśmy, czy na trasie z pracy spotkał nas korek – to tylko część dostępnych informacji. Jeżeli jakiś program dotrze do tych danych, niepowołana osoba może wiedzieć o nas praktycznie wszystko. To z kolei prowadzi do obnażenia naszej prywatności, co nie jest korzystne dla żadnej strony – ani dla nas, ani dla zazdrosnej partnerki, ani dla całej relacji.

Kontrola nie rozwiązuje problemu niskiej samooceny

Wiele osób błędnie myśli, że przejęcie kontroli nad życiem drugiej osoby będzie miało korzystny wpływ na związek. Przez przywrócenie poczucia pewnej stabilności szpiegująca osoba poczuje się lepiej, a z drugiej strony kontrola nad naszą autonomią ma działać dobrze dla nas – partnerka w końcu wie, co jest dla nas najlepsze. Takie podejście jest jednak zgubne, a w rzeczywistości nawet skuteczne śledzenie daje bardzo niewiele. Osoba panicznie przekonana o konieczności kontrolowania partnera wciąż będzie doszukiwać się wszechobecnych zdrad i problemów.

Pomijając jednak psychologiczne aspekty kontroli, które mogą wiązać się z wieloma różnymi czynnikami, musimy powiedzieć sobie jasno – ograniczenie prywatności ma tragiczny wpływ na nasze samopoczucie i funkcjonowanie relacji. Warto mieć także na uwadze, że w długoterminowej perspektywie takie zachowanie może także prowadzić do ciężkich problemów psychicznych.

Rozwiązań jest wiele – szczera rozmowa nie zawsze wystarczy

Wytyczanie granic prywatności może być trudne – szczególnie gdy osoba, z którą jesteśmy w związku, może posiłkować się nowoczesnymi technologiami. W takiej sytuacji lepiej będzie sięgnąć po równie zaawansowane narzędzie.

Warto zastanowić się nad tym, jak zabezpieczyć telefon przed programami szpiegowskimi. Może pomóc w tym aplikacja UseCrypt Messenger, która tworzy warunki do bardziej poufnej wymiany informacji. To bezpieczny komunikator wspierający przede wszystkim prywatność użytkowników. Oprogramowanie to wyróżnia się tym, że jest w stanie wykryć, czy z naszego telefonu „wyciekają” informacje takie jak lokalizacja, treść wiadomości, rozmowy głosowe czy dane osoby, z którą się komunikujemy. Program blokuje także nieuprawnione robienie zrzutów ekranu przez aplikacje szpiegowskie – to metoda, która w subtelny sposób zapewnia dostęp niepowołanym osobom do sporej ilości danych.

#UseCrypt #UseCryptMessenger #UseCryptopinie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here