Koce, pościele, obrusy i bieżniki – wybieramy domowe tekstylia na okres świąteczny

0
911
obrus

Okres świąt Bożego Narodzenia wymaga choćby minimalnego przygotowania mieszkania. Szczególnie jeżeli aura za oknem nie sprzyja odpowiedniemu nastrojowi i sami musimy sprawić, by wnętrze przywodziło na myśl świąteczny okres. Taki efekt możemy uzyskać przy pomocy kilku prostych rzeczy, które umieszczone w naszych wnętrzach pomogą uzyskać odpowiedni klimat. Oczywiście mogą to być równie dobrze ozdoby świąteczne i na pewno częścią wyposażenia na zimę będzie także choinka, lecz warto skupić się na bardziej podstawowych rzeczach, które będą nie tylko pięknymi ozdobami, ale także funkcjonalną częścią wnętrza. Chodzi tu między innymi o koce, pościele, obrusy i inne tekstylia domowe.

Przyjemne w dotyku pościele świąteczne

Pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy sobie sprawić przed świątecznym okresem, będzie odpowiednia pościel. Ta w zależności od naszych preferencji może być bawełniana, ale także flanelowa lub z kory, co pozwoli jeszcze lepiej wczuć się w świąteczny nastrój. Dodatkowo nie zapomnijmy o licznych tematycznych wzorach, dzięki którym pościel może być świetnym pomysłem także na prezent pod choinkę. Dzięki niej każdy zimowy wieczór spędzony w domowym zaciszu wprawi nas lub obdarowaną osobę w dobry nastrój przypominający o okresie świąt. Niestety pościele mają to do siebie, że nie są widoczne dla gości, a tylko dla samych mieszkańców. Dlatego, jeśli chodzi o świąteczny wystrój salonu, to zdecydowanie warto rozważyć świąteczne koce.

Ciepłe koce ze świątecznym motywem

Koc jak nic innego sprawdzi się w zimowe dni jako okrycie na popołudniową drzemkę lub nakrycie mebla wypoczynkowego. Do tego będzie piękną ozdobą, która zwróci uwagę na świąteczny wystrój wnętrza. Oczywiście pod warunkiem, że koc, który kupimy, będzie miał tematyczny wzór. Z tym jednak nie będzie problemu, ponieważ koce stanowią bardzo popularny produkt nie tylko do ozdoby naszego salonu, ale także do podarowania w prezencie pod choinką. Śmiało możemy także wybrać coś przypominającego narzutę na łóżko, jeśli koc już mamy.

Klasyczne i nowoczesne obrusy na stół

Obecnie coraz częściej odchodzi się od tradycyjnych rozwiązań z zakresu zdobienia wnętrz. Wymienić tu można nie tylko firanki i zasłony na rzecz rolet i plis, ale także rezygnację z dywanów i na przykład obrusów na stół. A jest to ogromnym błędem, ponieważ wszystkie wymienione wyżej przedmioty potrafią w niesamowity sposób wpłynąć na charakter wnętrza, sprawiając, że będzie ono o wiele przytulniejsze. Na szczęście takie obrusy na stół wciąż stanowią obowiązkowy wręcz element świątecznego stołu, dzięki temu przynajmniej na święta możemy ich użyć do dekoracji wnętrza. Do tego wybór jest naprawdę ogromny i nikt nie każe nam ograniczać się do białych jednolitych materiałów. Obrusy na stół dostępne są w wielu nie tylko wzorach, ale także kolorach, co pozwala dopasować je do każdego, nawet bardzo nowoczesnego, wnętrza.

Bożonarodzeniowe bieżniki na ławę

Bardziej klasycznym elementem dekoracji do jadalni są bieżniki na ławę, które są już nieco zapomniane. Na szczęście znajdują one coraz popularniejsze zastosowanie nie tylko na kuchennym stole położone na obrus lub bezpośrednio na stół, ale także na przykład do salonu na komodzie. Oczywiście chodzi tu o nowoczesne bieżniki, które pięknie wkomponują się w elegancką i minimalistyczną stylistykę wnętrza. Dzięki temu wypełnimy pustą przestrzeń na półce, a także ją pięknie ozdobimy. Bieżniki na ławę mogą być typowo świąteczną ozdobą, dzięki której zadbamy o zimowy nastrój wnętrza. W innych przypadkach nowoczesne bieżniki mogą być ozdobą na każdą inną okazję do świętowania w ciągu całego roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here