O przeszczepie włosów

0
797
O przeszczepie włosów

Dla osób, które łysieją, co spędza im sen z powiek i sprawia, że czują się coraz gorzej ze sobą, wzrastają ich kompleksy, a spada poczucie własnej wartości, metodą leczenia może być przeszczepianie włosów. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat, ponieważ teraz przeszczep włosów jest dostępny w wielu miastach w Polsce.

Przeszczep włosów Katowice

Jedna z nowoczesnych klinika przeszczepu włosów znajduje się w Katowicach. Co wyróżnia to miejsce? Tam przeszczepianie włosów jest wykonywane w sposób nowatorski, tak, jak robi się to w najlepszych miejscach na całym świecie. Podczas zabiegów używane są specjalistyczne roboty medyczne, dzięki którym cały zabieg przebiega szybciej, sprawniej, jest też mniej inwazyjny. Klinika przeszczepu włosów w Katowicach, w której zabieg realizowany jest w ten sposób, ma doskonałe opinie w całej Polsce.

Przeszczep włosów Katowice na czym polega?

Na czym polega przeszczepianie włosów? Po kwalifikacji do zabiegu, której dokonuje trycholog, na skórze głowy pacjenta określa się tak zwany obszar dawczy. To właśnie z tych miejsc pobrane zostaną grafty, a zatem cebulki włosa, mieszki włosowe oraz fragmenty skóry. Zostaną one następnie wszczepione tam, gdzie na skórze głowy pacjenta znajdują się nagie miejsca. Podczas jednego zabiegu pobiera się około 1500 graftów, a następnie wszczepia je. Dlatego też zabieg jest długi i skomplikowany, dosyć inwazyjny. Warto wziąć kilka dni zwolnienia lekarskiego lub urlopu, aby dojść do siebie. Na szczęście rekonwalescencja przebiega stosunkowo szybko i bez problemów.

Przeszczepianie włosów efekty

Na jakie efekty może liczyć pacjent? Można zobaczyć je na przykład na zdjęciach w internecie. Tak zwane baby hair pojawiają się po kilku tygodniach, zwykle trzeba poczekać około 4 lub 5. Gdy pojawi się delikatny, miękki puszek, jest to najlepszym dowodem na to, że wszystko przebiegło pomyślnie. Trzeba zatem być cierpliwym, jednak krzepiąca informacja to ta, że kwalifikacja do zabiegu jest prowadzona niezwykle restrykcyjnie. Dlaczego? Ponieważ pacjenci płacą z własnej kieszeni, zabieg nie jest refundowany przez NFZ. Dobra kwalifikacja jest podstawą do tego, by zabieg się udał, a pacjent był zadowolony z jego efektów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here