Obóz anime i manga – dobry prezent dla nastolatka

0
954
Obóz anime i manga

Czy zastanawialiście się, co mogłoby być świetnym prezentem od rodziny dla nastolatka? Oczywiście – obóz wakacyjny! Zamiast kupować na urodziny dziwne pzredmioty, średnio potrzebne prezenty lub nietrafione niespodzianki, lepiej zainwestować w coś, co będzie z entuzjazmem przyjęte przez młodego człowieka. Temat obozu dziecko może wybrać sobie samo, może to być wyjazd żeglarski, kolonia wypoczynkowa w górach albo właśnie obóz anime i manga, który ostatnio jest prawdziwym hitem. Nie każdemu nastolatkowi on podpasuje tematyką, dlatego dziecko zawsze musi mieć wybór czy chce pojechać na wyjazd plastyczny, taneczny, survivalowy czy właśnie na obóz anime i manga.

Ile to kosztuje?

Obóz anime i manga jest drogi jak każy inny dobry obóz, jednak jeśli podzielimy koszty na różnych członków rodziny, to wydatek nie będzie bardzo obciążający. Cały koszt obozu anime i manga (jak też innych kolonii) to około 2-2,5 tys zł. Cena zawiera już wszytsko, a więc program, wycieczki, opiekę, ubezpieczenie, wyżywienie, zakwaterowanie i opiekę medyczną. Czasem cena nie zawiera opłaty za dojazd, ale częśc uczestników jest przywożona przez rodziców osobiście. Jeśli taki koszt podzielimy więc na całą rodzinę – każdy zapłaci tylko część. Nie trzeba od razu płacić całości kwoty. Najpierw przy zapisie płacimy zwykle zaliczkę (około 30 % kwoty), a przed wyjazdem – resztę. Można płacić w dowolnych ratach, na przykład 500 zł co miesiąc.

Kiedy rezerwować?

Oferty letnie są w sprzedaży już od wczesnej jesieni. Na początku października często już biura mają pełną ofertę na lato. Czasem nawet są wtedy spore zniżki. Obóz anime i manga może być zimowy lub letni, jednak letnie są o wiele ciekawsze i dłuższe. Obóz zimowy odbywający się w czasie ferii możemy rezerwować zwykle od września lub października. Rezerwujemy poprzez internet lub w biurze, potem potwierdzeniem jest wpłata zaliczki i dopłata drugiej raty przed wyjazdem. Obóz może zarezerwować dowolna osoba – nie musi to być opiekun prawny.

Czy otrzymam bon upominkowy?

Jeśli kupujesz obóz anime i manga (lub inny) na prezent, możesz poprosić biuro o przygotowanie specjalnego vouchera podarunkowego, który będzie symbolizował prezent. Wręczysz wtedy dziecku papierowe, imienne zaproszenie, gdzie będzie podane na jaki obóz i kiedy jedzie. Takii bon wysyłany jest zwykłą pocztą lub mailem.

A jeśli dziecku się nie spodoba?

Jeżeli obóz anime i manga nie będzie się dziecku do końca podobał i wolałoby ono pojechać na jakiś inny profil – nie ma problemu, przy rezerwacji i w czasie dłuższym od wyjazdu zwykle jest mnóstwo możliwości zmian tematyk, miejsc czy terminów. Wystarczy zadzwonić do biura i poprosić o taką zmianę. Czasem wymaga to drobnej opłaty za zmianę rezerwacji, a czasem nie. Problemem może być każda zmiana gdy już jest blisko do wyjazdu – wtedy może po prostu nie być miejsc w odpowiednich innych grupach. Zmian więc najlepiej dokonać jak najszybciej.

Dlaczego akurat obóz anime i manga?

Spośród różnych wyjazdów, obóz anime i manga wyróżnia się swoją wszechstronnością. Jest tam i poznawanie kultury japońskiej, i warsztaty filmowe, i sport, i wycieczki. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Sama tematyka japońska jest ogromnie zróżnicowana i dla każdego będzie tu coś ciekawego do robienia: origami, lepienie z gliny, gotowanie i przygotowywanie japońskich potraw, zajęcia z rysowania mangi, nauka podstaw języka japońskiego, zajęcia z historii, tradycji i mitologii Japonii, ale też zabawy sprawnosciowe z mieczami samurajskimi czy kendamą. Wybór warsztatów jest tak szeroki, że naprawdę nikt tu się nie będzie nudził. Do tego wszystkiego oczywiście też zapewnione jest plażowanie, sportowe i ruchowe zabawy, gry stolikowe czy paintball. Często w programie obóż anime i manga ma tak atrakcyjne zajęcia jak aquapark, szczudła, strzelnica ASG, baloniada, tematyczna dyskoteka, wyjazd do parku linowego, rejs statkiem, kajakarstwo, garncarstwo, wyprawa survivalowa, pływanie motorówką lub na “bananie”, lekcje windsurfingu, wykonywanie świec z wosku czy ozdabianie przedmiotów techniką decoupage. Tych zabaw i fakultetów jest tak dużo, że nie ma w ogóle czasu na nudę czy słynny “czas wolny” – uczestnicy są cały czas zajęci od rana do późnego wieczora. Pod koniec obozu zdziwieni są, że aż tak dużo udało się zrobić, w tylu miejscach być i zdobyc tyle nowych wrażeń. Czas wyjazdu i oglądania wspólnych zdjęć to często czas łez i umawiania się na kolejny rok… bo obóz anime i manga to nie byle jaki wyjazd!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here