Kołdry dla dzieci – jak wybrać rozmiar i materiał wypełnienia?

0
1142
Kołdry dla dzieci

Kołdra dla dziecka to akcesorium, do którego wyboru przywiązuje się szczególną wagę. Rodzicom zależy na tym, aby zapewnić swoim pociechom zdrowy i bezpieczny sen. Właściwy odpoczynek i regeneracja posiadają istotny wpływ na rozwój najmłodszych. Poszukując odpowiedniej kołdry dla malucha, należy dopasować jej rozmiar i materiał wypełnienia. Na co zwrócić uwagę, aby dokonać korzystnego wyboru?

Rozmiar kołderki dziecięcej

Dopasowana do zapotrzebowania wielkość kołdry zagwarantuje dziecku pewne i bezpieczne opatulenie. Może również zniwelować ryzyko zakrycia twarzy w czasie snu. Warto decydować się na kołdry dziecięce dostosowane do wielkości materaca. Długość akcesorium powinna odpowiadać jego wielkości. Boczne brzegi kołdry mogą za to wystawać poza granice powierzchni do spania. Dzięki temu łatwiej będzie dokładnie opatulić dziecko. Kołdry dla dzieci w wieku niemowlęcym powinny mieć wymiary ok. 60×120 cm. Rodzice planujący kupić przedmiot, który będzie użytkowany przez dłuższy czas, mogą zdecydować się również na modele o wielkości 100×135 lub 100×140 cm. Takie egzemplarze mogą być z powodzeniem wykorzystywane aż do ukończenia przez dziecko 5. roku życia. Starszym pociechom polecane są kołdry dziecięce w rozmiarze 140x200cm.

Kołdra dla dziecka – wybór wypełnienia

Wypełnienie kołder dziecięcych może być wykonane z różnych materiałów. Do najbardziej popularnych należą modele z pierzem, puchowe i wełniane. Pierwsze z nich mogą okazać się korzystnym rozwiązaniem dla dzieci, które nie borykają się z żadnymi alergiami. Wełniane kołdry dla dzieci posiadają wyjątkowo korzystne właściwości higroskopijne i zapewniają odpowiednią termoregulację. Są również polecane maluchom uczulonym na roztocza. Planując zakup takiego przedmiotu należy się jednak upewnić, czy dziecko nie jest uczulone na wełnę.

Zyskującym popularność rozwiązaniem są dziecięce kołdry z wypełnieniem hipoalergicznym. Może ono być tworzone z różnych surowców. Wśród dostępnych opcji pojawia się wypełnienie silikonowe, bambusowe, jedwabne i kukurydziane. Takie produkty nie wywołują podrażnień i zapewniają spokojny sen małym alergikom. Zapewniają również odpowiednią termoregulację i oddychalność. Kołdra dopasowana do zapotrzebowania malucha będzie korzystnym wyborem.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzas pomyśleć o wakacjach
Następny artykułEndermologia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here