Czym dokładnie zajmuje się laryngolog?

0
769
Czym dokładnie zajmuje się laryngolog

Laryngologia jest bardzo szeroką dziedziną medycyny, która zajmuje się schorzeniami zatok, nosa, gardła czy krtani. Należy mieć świadomość, że laryngolog Katowice jest lekarzem, którego zadaniem jest diagnozowanie, przepisywanie leczenia farmakologicznego, a także wykonywanie różnego rodzaju zabiegów chirurgicznych.

Laryngolog dziecięcy Katowice – zakres kompetencji

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że Laryngolog Katowice jest lekarzem, który zajmuje się przede wszystkim leczeniem różnego rodzaju chorób uszu, krtani, nosa czy gardła. Należy mieć świadomość, że zakres kompetencji omawianego specjalisty jest bardzo szeroki. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że laryngolog dziecięcy Katowice ma możliwość przeprowadzania drobnych zabiegów chirurgicznych. Trzeba do nich zaliczyć zabiegi w zakresie leczenia gruczołów ślinowych czy zatok przynosowych. Godny uwagi jest fakt, że laryngolog zajmuje się także chirurgią rekonstrukcyjną i szczękową.

Jakie dolegliwości będą wymagały konsultacji z laryngologiem?

Należy mieć świadomość, że laryngolog jest najbardziej odpowiednim specjalistą w przypadku pojawienia się takich dolegliwości, jak: chrapanie i bezdech, uporczywy, ciężki do wyleczenia katar, chrypa, krwawienia z nosa, zapalenie gardła, zawroty głowy i zaburzenia równowagi, szumy uszne, bóle ucha, pogorszenie słuchu, zaburzenia połykania, nawracające bóle głowy, guzy szyi i głowy.

Czego można się spodziewać na wizycie u laryngologa?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wizyta u omawianego specjalisty będzie rozpoczynała się od zebrania bardzo istotnych informacji od pacjenta na temat jego problemów zdrowotnych czy dolegliwości. Podstawowymi badaniami fizykalnymi w laryngologii są: badanie nosa, badanie krtani i nosa, gardła za pomocą lusterka czy ocena jamy ustnej.

Przewlekłe choroby laryngologiczne i ich skutki

Należy mieć świadomość, że niezdiagnozowane, a także przewlekłe choroby laryngologiczne mogą przyczynić się do bardzo poważnych problemów zdrowotnych. Nie jest zatem rekomendowane lekceważenie żadnego z wymienionych wcześniej objawów. Warto również wiedzieć, że problemy uszne mogą przyczynić się do niedosłuchu. Należy zapobiec ewentualnym zagrożeniom możliwie najszybciej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here