Psycholog online

0
3060
Psycholog online

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób ma problemy psychiczne. Pojawiają się coraz więcej i coraz to nowe choroby cywilizacyjne. Jest to spowodowane pędem za nie wiadomo czym każdego z nas.

Dziś coraz bardziej zaczyna liczyć się kariera, status społeczny oraz to ile zarabiamy czy to jak wiele osób obserwuje nas na instagramie. Niestety jest to bardzo przykre zjawisko i coraz bardziej powszechne. Coraz więcej osób popełnia samobójstwa. Niestety największy odsetek tej liczby to młode osoby, najczęściej nastolatkowie, którzy nie potrafią sprostać pędowi społeczeństwa i sztucznym ideałom. Powinno się więc w ich przypadku interweniować jak najszybciej.

Terapia psychologiczna online powinna być więc jak najbardziej rozpowszechniana. Powinien każdy mieć do niej dostęp tak aby pozwolić sobie na pozbywanie się na bieżąco problemów. Niestety nadal bardzo wiele osób uważa, że psycholodzy są dla osób chorych psychicznie. Jest to niestety duży błąd. Nie od dziś wiadomo, że nawet silne jednostki chodzą na konsultacje psychologiczne nawet gdy nie mają żadnych problemów na tym podłożu, a nie mają właśnie żadnych problemów dlatego, że na bieżąco je rozwiązują.

Psycholog online jest więc najlepszą opcją w dzisiejszych czasach. Nie potrzebujemy zapraszać nikogo do gabinetu. Całą rozmowę możemy odbyć on line we własnym domowym zaciszu. Jest to także bardzo wygodne i na pewno mniej stresujące dla introwertyków, którzy po prostu lubią zostawać w domu. Taka terapia na pewno wyjdzie im na dobre, tym bardziej gdyby w innym przypadku nie mieli by się wybrać na nią w ogóle.

Rodzaje psychoterapii online są bardzo szerokim pojęciem. Jest ich bardzo wiele i są dobierane odpowiednio do poszczególnych jednostek. Dla jednych opowiedzenie nawet tego jak minął nam dzień może dużo pomóc. Często jest tak, że naszym bliskim boimy się powiedzieć pewne rzeczy. Przed psychologiem nie powinniśmy mieć jednak takich zahamowań. Ma on za zadanie pomóc nam mówić o naszych problemach i otwierać się na innych.

Psycholog powinien być osobą, którą lubimy. Nie powinniśmy wdawać się z nim w jakieś bliższe relacje, ale rozmowa z nim powinna być dla nas przyjemna i budząca miłe skojarzenia ulgi i zrozumienia. Powinniśmy czuć się przy nim swobodnie i luźno. Nie możemy zatajać przed nim prawdy o nas i niektórych faktach z naszego życia. Nawet gdy coś jest dla nas wstydliwe i nie chcemy do tego wracać to powinniśmy właśnie to omówić z drugą osobą, aby pozbyć się tego z naszego życia. Musimy ufać naszemu psychologowi.

Więcej: https://cplwowska.pl/psychoterapia-online/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here