Zabiegi rehabilitacyjne na kręgosłup

0
2074
Zabiegi rehabilitacyjne na kręgosłup

Kiedy dokuczają nam silne bóle kręgosłupa należy coś na nie poradzić. Nie warto męczyć się z tabletkami czy innymi środkami z apteki, gdyż czasami może to po prostu nie wystarczyć. W taki przypadku bardzo pomocne stają się zabiegi rehabilitacyjne na kręgosłup.

Jak wygląda rehabilitacja kręgosłupa?

Powodów bólu kręgosłupa może być naprawdę wiele. Niekiedy jest to brak aktywności fizycznej i siedząca praca czy wzmożony ruch. W takim przypadku warto zadbać o nasz kręgosłup we właściwy sposób. Kinezyterapia to określenie ćwiczeń na kręgosłup. Są one dobierane indywidualnie do każdego klienta i dostosowane są pod jego dolegliwości. Właściwie dobrane ćwiczenia znoszą napięcie mięśni i poprawiają krążenie krwi.

Bardzo przydatne podczas rehabilitacji okażą się tak zwane masaże lecznicze. Przede wszystkim ich zadaniem jest złagodzenie bólu i ułatwienie pracy układu nerwowego. Masaże lecznicze muszą być wykonane przez profesjonalistów. Rehabilitacja kręgosłupa jest głównie skierowana do osób, które dotknięte są chorobami zwyrodnieniowymi, rwą kulszową czy innymi urazami. Dzięki profesjonalnej rehabilitacji można zapobiec pogłębianiu się wady i poprawić ogólny stan zdrowia pacjenta. Jednymi z najprostszych ćwiczeń, jakie wykonywane są pod okiem rehabilitanta ćwiczenia treningowe na piłce czy trening na rowerku stacjonarnym.

Fizykoterapia to również ciekawy pomysł na rehabilitację kręgosłupa. Są to ultradźwięki, elektroterapie i pola magnetyczne. Wszystkie te zabiegi mają działanie przeciwbólowe. W przypadku elektroterapii do skóry przyczepione są elektrody. Przez nie dostarczany jest prąd o odpowiednim napięciu. Dzięki temu nasze mięśnie staja się pobudzone na co wpływ ma lepsze ich ukrwienie. Dodatkowy plusem tego zabiegu jest fakt, że po jego zakończeniu w naszym organizmie wydzielają się hormony szczęścia, co zdecydowanie poprawia nasze samopoczucie psychiczne. Jednak tego zabiegu nie można przeprowadzać u osób, które mają na przykład wszczepiony rozrusznik. Odpowiednia dawka ruchu i gimnastyka również pomogą zachować właściwą kondycję i poprawią stan naszego kręgosłupa. Ważna jest jakakolwiek choćby minimalna aktywność fizyczna, która poprawi nasze samopoczucie.

Jeśli czujemy lekki ból kręgosłupa nie możemy go zbagatelizować. Nie zostawiajmy wizyty u lekarza na ostatnia chwilę, gdyż wtedy może być już za późno. Wczesne rozpoznanie problemu pomoże pozbyć się bólu za pomocą rehabilitacji i obejdzie się bez zbędnych leków i kosztów za zabiegi operacyjne. Zatem dbajmy o nasze zdrowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here